Wij kijken verder dan de zaak

Vermogensinstandhoudingsverklaring.

Geplaatst:  31 oktober 2016

Leestijd:  1 minuut

Is toestemming echtgenoot noodzakelijk?

De directeur van een vennootschap geeft aan de wederpartij een vermogensinstandhoudingsverklaring af.

De vennootschap failleert en de wederpartij spreekt de directeur in privé aan omdat hij tekort is geschoten. De Rechtbank beslist dat een vermogensinstandhoudingsverklaring valt onder het “sterk maken voor een derde” zoals bedoeld in artikel 1:88 lid 1 sub c BW.

Daarvoor is in beginsel toestemming benodigd van zijn echtgenoot.

Nu die niet is gegeven, loopt deze schuldeiser het risico dat de vordering wordt afgewezen.

 

Indien u hierover nadere informatie wenst kunt u contact opnemen met mr. Louis de Boef (0318 – 52 24 04, lldeboef@boersadvocaten.nl)


Gekoppelde categorieën:


Terug naar overzicht

Onze advocaten helpen u graag verder. Wat kunnen we voor u doen?

Contact opnemen

Gerelateerde artikelen

Alle artikelen